Git Issues (8.x-1.2) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Description
ps: سپړنه

en: Category
ps: ټولی

en: URL
ps: پته (URL)
