Git Issues (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: Projects
uk: Проекти

en: Category
uk: Категорія

en: Save
uk: Зберегти

en: URL
uk: URL-адреса

en: Issues
uk: Проблеми

en: Issue
uk: Проблема

en: Last update
uk: Останнє оновлення

en: State
uk: Стан

en: Labels
uk: Мітки

en: Available plugins
uk: Доступні доповнення

en: Due date
uk: Термін виконання

en: Web services
uk: Вебслужба
