Git Issues (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Title
de: Titel

en: Description
de: Beschreibung

en: Projects
de: Projekte

en: Category
de: Kategorie

en: Save
de: Speichern

en: Issues
de: Newsletter-Ausgaben

en: Issue
de: Ausgabe

en: Last update
de: Letzte Aktualisierung

en: State
de: Status

en: Labels
de: Beschriftungen

en: Available plugins
de: Verfügbare Plugins

en: Due date
de: Fälligkeitsdatum

en: Web services
de: Web-Dienste
