Git Issues (8.x-1.3) - en to gu translation catalogue (7 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Save
gu: સાચવો

en: Last update
gu: છેલ્લો સુધારો

en: Web services
gu: વેબ સેવાઓ
