Git Issues (8.x-1.3) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Description
sv: Beskrivning

en: Projects
sv: Projekt

en: Category
sv: Kategori

en: Save
sv: Spara

en: Issue
sv: Avvikelse

en: Last update
sv: Senaste uppdatering

en: State
sv: Läge

en: Labels
sv: Etiketter

en: Available plugins
sv: Tillgängliga plugins

en: Due date
sv: Förfallodag

en: Web services
sv: Webbtjänster
