GitHub Issues (8.x-1.0) - en to th translation catalogue (6 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Save
th: บันทึก

en: Issue
th: เล่มปี
