GitHub Issues (8.x-1.0) - en to vi translation catalogue (7 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Description
vi: Mô tả

en: Category
vi: Mục phân loại

en: Save
vi: Lưu

en: Last update
vi: Lập cập nhật cuối

en: Labels
vi: Nhãn
