GitHub Issues (8.x-1.0) - en to bo translation catalogue (8 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Issue
bo: སྐྱེལ་བ།

en: Last update
bo: གསར་སྒྱུར་སྔོན་མ
