GitHub Issues (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Description
ja: 説明

en: Category
ja: カテゴリー

en: Save
ja: 保存

en: Last update
ja: 前回の更新

en: Labels
ja: ラベル
