GIT Info Report (8.x-1.5) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: enable
uk: увімкнути

en: Development
uk: Розробка

en: Uninstall
uk: Видалити

en: update
uk: оновити

en: Status Report
uk: Звіт про стан
