Git Info Report (8.x-1.7) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Uninstall
ug: ئۆچۈرۈش

en: update
ug: يېڭىلاش

en: Recent log messages
ug: تور بېكەتتە خاتىرىلەنگەن  ئەڭ يېڭى كۈندىلىك ئۇچۇرلار
