Give (2.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Forms
hi: प्रपत्र

en: Totals
hi: कुल

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Country
hi: देश

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: Add
hi: जोड़ें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Year
hi: वर्ष

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Your name
hi: आपका नाम

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Desc
hi: अवरोही

en: Method
hi: तरीका

en: Option
hi: विकल्प

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Limit
hi: सीमा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
