Give (8.x-1.0-alpha5) - en to no translation catalogue (54 entries)

en: Forms
no: Skjema

en: Delete
no: Slett

en: Operations
no: Handlinger

en: Email address
no: E-postadresse

en: List
no: Liste

en: Cancel
no: Avbryt

en: Language
no: Språk

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Edit
no: Rediger

en: Reset
no: Nullstill

en: Weight
no: Vekt

en: Label
no: Etikett

en: Default
no: Standard

en: View
no: Vis

en: Form ID
no: Skjema-ID

en: Text
no: Tekst

en: Email
no: E-post

en: Created
no: Opprettet

en: Page
no: Side

en: Recipients
no: Mottakere

en: Your name
no: Navn

en: Desc
no: Synkende

en: Option
no: Alternativer

en: Sort by
no: Sortér etter

en: ‹ previous
no: ‹ forrige

en: next ›
no: neste ›

en: Limit
no: Begrensning

en: Changed
no: Endret

en: Interval
no: Intervall

en: Apply
no: Bruk

en: Form
no: Skjema

en: « first
no: « første

en: last »
no: siste »

en: Offset
no: Forskyving

en: About
no: Om

en: Auto-reply
no: Autosvar

en: Card number
no: Kortnummer

en: Uses
no: Bruker

en: Your email address
no: Din epostadresse

en: Submit button text
no: Tekst for Send-knappen

en: Items per page
no: Elementer per side

en: - All -
no: - Alle -

en: Flood control
no: Flomkontroll

en: Asc
no: Stigende

en: The time that the node was created.
no: Tidspunktet da innholdet ble opprettet.

en: The time that the node was last edited.
no: Tidspunktet da noden sist ble redigert.

en: Telephone number
no: Telefonnummer

en: %recipient is an invalid email address.
no: %recipient er en ugyldig epost-adresse.

en: Default form identifier
no: Standard skjema-identifikator

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
no: Når skjemaer listes opp, blir de med lettere (lavere) vekt oppført før skjemaer med tyngre (høyere) vekt. Skjemaer med lik vekt sorteres alfabetisk.

en: Make this the default form
no: Sett dette som standardskjema

en: The ID of the associated form.
no: ID-en til det tilknyttede skjemaet.

en: @name (not verified)
no: @name (ikke verifisert)
