Give (8.x-1.0-beta11) - en to id translation catalogue (53 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Email address
id: Alamat email

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Time
id: Waktu

en: Add
id: Tambah

en: Form ID
id: ID formulir

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Text
id: Teks

en: Check
id: Periksa

en: Created
id: Dibuat

en: Recipients
id: Penerima

en: Your name
id: Nama anda

en: Details
id: Rincian

en: Phone
id: Telepon

en: Method
id: Metode

en: Option
id: Opsi

en: Postal code
id: Kode pos

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Limit
id: Batas

en: Billing address
id: Alamat penagihan

en: Changed
id: Berubah

en: Complete
id: Selesai

en: Apply
id: Terapkan

en: Form
id: Formulir

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Auto-reply
id: Balasan otomatis

en: Uses
id: Penggunaan

en: Your email address
id: Alamat email Anda

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: @name (not verified)
id: @name (tidak terdaftar)
