Give (8.x-1.0-beta12) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Country
tr: Ülke

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Time
tr: Zaman

en: Add
tr: Ekle

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Text
tr: Metin

en: Email
tr: E-posta

en: Check
tr: Çek

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Your name
tr: Adınız

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Phone
tr: Telefon

en: Desc
tr: Azalan

en: Method
tr: Yöntem

en: Option
tr: Seçenek

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Limit
tr: Sınır

en: Donate
tr: Bağış

en: Billing address
tr: Fatura adresi

en: Changed
tr: Değişti

en: Interval
tr: Aralık

en: Complete
tr: Tamam

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Created time
tr: Oluşturma zamanı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Bank transfer
tr: Havale / EFT

en: About
tr: Hakkında

en: Auto-reply
tr: Otomatik cevapla

en: Uses
tr: Kullanım

en: Your email address
tr: E-posta adresiniz

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Card
tr: Kart

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Telephone number
tr: Telefon numarası

en: %recipient is an invalid email address.
tr: %recipient geçersiz bir e-posta adresi.

en: Make this the default form
tr: Varsayılan form olarak belirle

en: The ID of the associated form.
tr: İlişkili formun ID'si.

en: @name (not verified)
tr: @name (doğrulanmadı)
