Give (8.x-1.0-beta5) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Text
nl: Tekst

en: Email
nl: E-mail

en: Check
nl: Controleer

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Your name
nl: Uw naam

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Desc
nl: Aflopend

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Method
nl: Methode

en: Option
nl: Optie

en: Postal code
nl: Postcode

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Limit
nl: Limiet

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Complete
nl: Voltooid

en: Apply
nl: Toepassen

en: Form
nl: Formulier

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Created time
nl: Aanmaaktijd

en: Bank transfer
nl: Overboeking

en: About
nl: Over

en: Auto-reply
nl: Automatisch antwoorden

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Your email address
nl: Uw e-mailadres

en: Submit button text
nl: Tekst voor verzendknop

en: Card
nl: Kaart

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Recurring
nl: Terugkerend

en: Asc
nl: Oplopend

en: Address line 1
nl: Adresregel 1

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: State or province
nl: Staat of provincie

en: Redirect page
nl: Doorverwijzingspagina

en: Telephone number
nl: Telefoonnummer

en: %recipient is an invalid email address.
nl: %recipient is een ongeldig e-mailadres.

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
nl: Bij weergave in lijsten zullen formulieren met een lichter (lager) gewicht getoond worden voor de formulieren met een zwaarder (hoger) gewicht. Formulieren met een gelijkwaardig gewicht worden alfabetisch gesorteerd.

en: Make this the default form
nl: Instellen als standaardformulier

en: The ID of the associated form.
nl: De ID van het bijbehorende formulier.

en: @name (not verified)
nl: @name (niet geverifieerd)
