Glide.js (1.0.0) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Type
de: Typ

en: Throttle
de: Lastreduzierung

en: Prev
de: Vorheriges

en: Carousel
de: Karussell

en: Autoplay
de: Automatisch abspielen

en: Direction
de: Richtung

en: Gap
de: Lücke

en: Keyboard
de: Tastatur

en: Animation duration
de: Dauer der Animation

en: Autoplay speed
de: Autostartgeschwindigkeit

en: Animation timing function
de: Animationszeitsteuerungsfunktion
