Glide.js (1.0.0) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Type
id: Jenis

en: Prev
id: Sebelum

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Direction
id: Arah
