Glide.js (1.0.0) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Next
ru: Вперёд

en: Type
ru: Тип

en: Throttle
ru: Регулятор

en: Prev
ru: Назад

en: Carousel
ru: Карусель

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Direction
ru: Направление

en: Breakpoints
ru: Точки останова
