Glide.js (1.1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Next
pl: Dalej

en: Type
pl: Typ

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Slider
pl: Suwak

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Direction
pl: Kierunek
