Glide.js (1.1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Type
pt: Tipo

en: Prev
pt: Anterior

en: Carousel
pt: Carrossel

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Direction
pt: Direção
