Glide.js (1.1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Type
uk: Тип

en: Prev
uk: Попередній

en: Carousel
uk: Карусель

en: Slider
uk: Повзунок

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Direction
uk: Напрям

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: Breakpoints
uk: Точки переходу

en: Animation duration
uk: Тривалість анімації
