Glide.js (1.1.0) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Next
cy: Nesaf

en: Type
cy: Math

en: Throttle
cy: Sbardun

en: Prev
cy: Blaenorol

en: Direction
cy: Cyfeiriad
