Glide.js (1.1.0) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Next
ku: دواتر

en: Type
ku: جۆر

en: Throttle
ku: خنکاندن

en: Prev
ku: پێشوو

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌
