Glide.js (1.1.0) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Type
oc: Tipe

en: Throttle
oc: Autoregulacion

en: Prev
oc: Prec.

en: Direction
oc: Direccion
