Glide.js (1.1.0) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Type
tr: Tip

en: Throttle
tr: Kısıtlama

en: Prev
tr: Önceki

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Direction
tr: Yön
