GLightbox (1.0.19) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: None
da: Ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Default
da: Standard

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Options
da: Valg

en: Bottom
da: Bund

en: Off
da: Afbrudt

en: Custom
da: Tilpasset

en: Gallery
da: Galleri

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Volume
da: Mængde

en: Configuration
da: Indstillinger

en: bottom
da: bund

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Caption
da: Undertekst

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: width
da: bredde

en: Video width
da: Video bredde

en: Automatic
da: Automatisk

en: Title text
da: Titeltekst

en: Custom caption
da: Tilpasset billedtekst

en: About
da: Om

en: Per page gallery
da: Galleri pr. side

en: Per post gallery
da: Galleri pr. indlæg

en: No gallery
da: Intet galleri

en: Alt text
da: Alternativ tekst

en: Image style
da: Billedformat

en: Production (Minified)
da: Produktion (minificeret)

en: Development (Uncompressed Code)
da: Udvikling (ukomprimeret kode)

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Muted
da: Dæmpet

en: Configure Image Styles
da: Tilpas Image Styles

en: Configure Responsive Image Styles
da: Konfiguration af responsive billedformater
