GLightbox Media Video (1.0.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: yes
sv: ja

en: None
sv: Ingen

en: Display
sv: Visa

en: no
sv: nej

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Link text
sv: Länktext

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Caption
sv: Bildtext

en: Content title
sv: Titel för innehåll

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Title text
sv: Text för titel

en: Custom caption
sv: Anpassad bildtext

en: pixels
sv: pixlar

en: Per page gallery
sv: Galleri per sida

en: Per post gallery
sv: Galleri per inlägg

en: No gallery
sv: Inget galleri

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Per field in post gallery
sv: Per fält i inlagt galleri

en: Per field in page gallery
sv: Per fält i sidgalleri

en: Custom gallery
sv: Anpassat galleri

en: All images on a page with the same gallery value (rel attribute) will be grouped together. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Alla bilder på en sida med samma gallerivärde (attributet <em>rel</em>) kommer att grupperas tillsammans. Det får endast innehålla små bokstäver, siffror och understreck.

en: Custom (with tokens)
sv: Anpassad (med ersättningstecken)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
sv: För stöd av ersättningstecken måste modulen <a href="@token_url">Token</a> vara installerad.

en: Configure Image Styles
sv: Konfigurera bildstilar

en: Automatic will use the first non-empty value out of the title, the alt text and the content title.
sv: Automatisk kommer att använda det första icke-tomma värdet ur titeln, texten för <em>alt</em> och titeln på innehållet.
