GLightbox Media Video (1.0.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: yes
pt: sim

en: None
pt: Nenhum

en: Display
pt: Exibição

en: Text
pt: Texto

en: no
pt: não

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Media
pt: Mídia

en: Link text
pt: Texto do link

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Caption
pt: Legenda

en: Automatic
pt: Automático

en: Title text
pt: Texto do título

en: Per page gallery
pt: Galeria por página

en: Per post gallery
pt: Galeria por post

en: No gallery
pt: Sem galeria

en: Alt text
pt: Texto alternativo

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Thumbnail image style
pt: Estilo da miniatura

en: Muted: %muted
pt: Mudo: %muted

en: Muted
pt: Silenciado

en: Configure Image Styles
pt: Configurar Estilos de Imagens

en: Size: %width x %height pixels
pt: Tamanho: %width x %height pixels
