GLightbox Media Video (1.0.3) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: yes
fr: oui

en: None
fr: Aucun(e)

en: Display
fr: Affichage

en: Text
fr: Texte

en: no
fr: non

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Caption
fr: Légende

en: Content title
fr: Titre du contenu

en: Automatic
fr: Automatique

en: Title text
fr: Texte du titre

en: Custom caption
fr: Légende personnalisée

en: Per page gallery
fr: Galerie par page

en: Per post gallery
fr: Galerie par contribution

en: No gallery
fr: Pas de galerie

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Thumbnail image style
fr: Style d'image de la miniature

en: Per field in post gallery
fr: Galerie par champ d'une contribution

en: Per field in page gallery
fr: Galerie par champ d'une page

en: Custom gallery
fr: Galerie personnalisée

en: All images on a page with the same gallery value (rel attribute) will be grouped together. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Toutes les images dans une page avec la même valeur galerie (attribut rel) seront groupées ensembles. Ne peut contenir que des lettres, des nombres et des tirets bas.

en: Muted: %muted
fr: Couper le son : %muted

en: Muted
fr: Muet

en: Configure Image Styles
fr: Configurer les styles d'images

en: Size: %width x %height pixels
fr: Taille : %width x %height pixels

en: Automatic will use the first non-empty value out of the title, the alt text and the content title.
fr: Automatique utilisera la première valeur non-vide parmi le titre, le texte alt et le titre du contenu.
