Views Global Filter (8.x-1.0-alpha0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: view
de: Ansicht

en: all
de: alle

en: None
de: Keine

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Field
de: Feld

en: View
de: Ansicht

en: <none>
de: - keine -

en: All
de: Alle

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Range
de: Bereich

en: Widget
de: Steuerelement

en: Text field
de: Textfeld

en: from
de: von

en: Distance
de: Entfernung

en: Set
de: Satz

en: Country name
de: Landesname

en: User posted or commented
de: Benutzer ist Autor oder Kommentierender

en: Node id
de: Inhalts-ID
