Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (30 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Enabled
oc: Activat

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: Field
oc: Camp

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: Configure
oc: Configurar

en: Address
oc: Adreça

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Languages
oc: Lengas

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Multilingual
oc: Multilingüe

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: The default value for this field, used when creating new content.
oc: La valor per defaut d'aqueste camp, utilizada quand se crèa de contengut novèl.

en: Detection method
oc: Metòde de deteccion

en: Detection and selection
oc: Detection e seleccion

en: Language codes
oc: Còdes lenga
