Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: disabled
it: disattivato

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Enabled
it: Attivato

en: Overview
it: Panoramica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Field
it: Campo

en: View
it: Visualizza

en: Region
it: Regione

en: Display
it: Visualizzazione

en: Configure
it: Configura

en: Address
it: Indirizzo

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Languages
it: Lingue

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Session
it: Sessione

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Language code
it: Codice della lingua

en: The default value for this field, used when creating new content.
it: Valore predefinito per questo campo, utilizzato durante la creazione di nuovi contenuti.

en: Detection method
it: Metodo di rilevamento

en: Detection and selection
it: Rilevamento e selezione

en: Available countries
it: Paesi disponibili
