Global Gateway (8.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (21 entries)

en: Operations
mr: कृती

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: View
mr: बघा

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Display
mr: दाखवा

en: Address
mr: पत्ता

en: Languages
mr: भाषा

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं
