Gmail API (1.0.3) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: On
pt: Ligado

en: Mail
pt: Correio

en: Off
pt: Desligado

en: Missing
pt: Em falta

en: E-mail from name
pt: Nome do remetente do email

en: E-mail from address
pt: Endereço de email do remetente

en: Install options
pt: Opções de instalação

en: The e-mail address that all e-mails will be from.
pt: O endereço de e-mail de onde virão todos os e-mails.

en: Send test e-mail
pt: Enviar e-mail de teste

en: E-mail address to send a test e-mail to
pt: Endereço de e-mail para enviar um e-mail de teste

en: Type in an address to have a test e-mail sent there.
pt: Digite um endereço para que um e-mail de teste seja enviado para lá.

en: The provided from e-mail address is not valid.
pt: O endereço de e-mail fornecido não é válido.
