GMap Module (3.0.0) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Remove
da: Fjern

en: Enable
da: Aktivér

en: None
da: Ingen

en: Field
da: Felt

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Filename
da: Filnavn

en: Node
da: Indholdselement

en: Separator
da: Skilletegn

en: Points
da: Point

en: User settings
da: Brugerindstillinger

en: Address
da: Adresse

en: Week
da: Uge

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Default height
da: Standardhøjde

en: Default width
da: Standardbredde

en: Disable mousezoom
da: Deaktivér mousezoom

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
da: Deaktivér brugen af scroll-hjulet til at zoome i kortet.

en: Default map settings
da: Indstillinger for standard kort

en: Default zoom
da: Standard zoom

en: Default map type
da: Standard korttype

en: Open info window
da: Åbn infovindue

en: Open link
da: Åbn link

en: Maximum zoom
da: Maksimum zoom

en: at most
da: højst

en: lines
da: linjer

en: Disable keyboard
da: Deaktivér keyboard

en: User locations
da: Brugerlokationer

en: To add/change your location to the user map, <a href="@url">edit your location</a>.
da: Hvis du vil tilføje eller ændre din placering på kortet, skal du <a href="@url">redigere din lokation</a>.

en: Macro
da: Makro

en: Node settings
da: Indstillinger for indholdselement

en: Map type
da: Korttype

en: Alignment
da: Justering

en: White
da: Hvid

en: Gray
da: Grå

en: Purple
da: Lilla

en: Relationship
da: Forbindelse

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Route
da: Rute

en: Do not use a relationship
da: Brug ikke en forbindelse

en: Yellow
da: Gul

en: Go to URL
da: Gå til URL
