Gmap Store Locator (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: User Name
de: Benutzername

en: Created
de: Erstellt

en: Click here
de: Hier klicken

en: Address
de: Adresse

en: Postcode
de: Postleitzahl

en: Store Name
de: Name des Shops

en: Order
de: Reihenfolge

en: City
de: Stadt

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Changed
de: Geändert

en: Max Width
de: Maximale Breite

en: Max Height
de: Maximale Höhe

en: Website URL
de: Adresse der Website

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Upload logo
de: Logo hochladen

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Add Marker
de: Marker hinzufügen

en: Marker Icon
de: Markierungssymbol

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: The Name of the associated user.
de: Der Name des zugehörigen Benutzers.
