Google - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Logo
pt: Logótipo

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Address
pt: Morada

en: Store Name
pt: Nome da Loja

en: Order
pt: Ordem

en: City
pt: Município/Concelho

en: Google Maps API Key
pt: Chave do Google Mapas API

en: Changed
pt: Alterado

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Upload logo
pt: Carregar logotipo

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
