Group node request (3.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Approve
fr: Approuver

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: All
fr: Tout

en: Sort by
fr: Trier par

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Reject
fr: Rejeter

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Master
fr: Principal

en: Parent group
fr: Groupe parent

en: Requested on
fr: Demandé(e) le

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
fr: Ce champ a été désactivé par le plugin pour garantir la fonctionnalité attendue.

en: Approve membership
fr: Approuver l'adhésion

en: Request status
fr: Statut de la demande

en: Approved/Rejected by
fr: Approuvé(e)/Rejeté(e) par

en: No membership requests available.
fr: Aucune demande d'adhésion n'est en attente.
