Group node request (3.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Title
de: Titel

en: Approve
de: Bestätigen

en: Group
de: Gruppe

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: About
de: Über

en: Reject
de: Ablehnen

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
de: Dieses Feld wurde vom Plugin deaktiviert, um die Funktionalität zu gewährleisten, die vom Plug-In erwartet wird.

en: Request status
de: Stauts abrufen

en: Approved/Rejected by
de: Genehmigt/Abgelehnt durch
