Google Analytics (4.0.0) - en to hr translation catalogue (28 entries)

en: Pages
hr: Stranice

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Remove
hr: Ukloni

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Statistics
hr: Statistike

en: type
hr: vrsta

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Roles
hr: Uloge

en: Role
hr: Uloga

en: Users
hr: Korisnici

en: Messages
hr: Poruke

en: Parameters
hr: Parametri

en: About
hr: Opis

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hr: @module (<span class="admin-enabled">omogućen</span>)

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Uses
hr: Uporaba

en: Not restricted
hr: Nije ograničeno

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Odredite stranice koristeći njihove putanje. Unesite jednu putanju po redu. Znak '*' služi kao nadomjestak. Primjeri putanja su %blog za blog stranicu i %blog-nadomjestak za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Not customizable
hr: Nije prilagodljivo

en: Restricted to certain pages
hr: Ograničeno na određene stranice

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
hr: Ovo je polje onemogućeno budući da nemate ovlasti uređivanja.

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
