Google Analytics (4.0.1) - en to sv translation catalogue (64 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Remove
sv: Ta bort

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Statistics
sv: Statistik

en: type
sv: typ

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Roles
sv: Roller

en: Message type
sv: Meddelandetyp

en: Downloads
sv: Nedladdningar

en: Role
sv: Roll

en: Users
sv: Användare

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Enable debugging
sv: Aktivera felkodsavsökning

en: Index
sv: Förteckning

en: Not configured
sv: Ej inställd

en: About
sv: Om

en: Domains
sv: Domäner

en: Metric
sv: Metriskt

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sv: @module (<span class="admin-enabled">aktiverad</span>)

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Add tracking to specific pages
sv: Lägg till spårning till specifika sidor

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Uses
sv: Använder

en: Add tracking for specific roles
sv: Lägg till spårning för specifika roller

en: Track translation sets as one unit
sv: Spåra uppsättningar av översättningar som en enhet.

en: Track internal search
sv: Spåra intern sökning

en: Track AdSense ads
sv: Spåra annonser från AdSense

en: If checked, your AdSense ads will be tracked in your Google Analytics account.
sv: Om ikryssad kommer dina annonser från AdSense att spåras i ditt konto hos Google Analytics.

en: Custom JavaScript code
sv: Egen JavaScriptkod.

en: Code snippet (before)
sv: Kodsnutt (före)

en: Code snippet (after)
sv: Kodsnutt (efter)

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
sv: Lägg inte in spårningskoden från Google i kodsnuttarna! Denna modul bygger redan upp spårningskoden baserat på ditt kontonummer för Google Analytics och dina inställningar.

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
sv: Inkludera inte &lt;script&gt;-taggarna i javscriptkodsnuttarna.

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
sv: Användare spåras som standard, men du har möjlighet till opt-out.

en: Enable user tracking
sv: Aktivera användarspårning

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
sv: Användare spåras <em>inte</em> som standard, men du har möjlighet till opt-in.

en: Google Analytics module
sv: Modulen Google Analytics

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Specificera sidor genom att använda dess sökvägar. Ange en sökväg per rad. Jokertecken är '*'. Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan, %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: Not customizable
sv: Ej anpassningsbart

en: Restricted to certain pages
sv: Begränsad till vissa sidor

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
sv: Det här fältet har inaktiverats för att du inte har nödvändiga behörigheter för att redigera det.

en: Web Property ID
sv: ID för webbsida

en: Anonymize visitors IP address
sv: IP-adress för gäster.

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Administer Google Analytics
sv: Administrera Google Analytics

en: Not tracked
sv: Spåras inte

en: What are you tracking?
sv: Vad spårar du?

en: A single domain (default)
sv: En enstaka domän (standard)

en: Domain: @domain
sv: Domän: @domain

en: One domain with multiple subdomains
sv: En domän med flera underdomäner

en: Examples: @domains
sv: Exempel: @domains

en: Multiple top-level domains
sv: Flera toppdomäner

en: List of top-level domains
sv: Lista över toppdomäner

en: All pages with exceptions
sv: Alla sidor utom

en: Excepted: @roles
sv: Undantagna: @roles

en: A single domain
sv: En domän

en: Requires: @module-list
sv: Kräver: @module-list
