Google Analytics Counter (8.x-3.0-alpha18) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: Settings
id: Pengaturan

en: Last month
id: Bulan lalu

en: Statistics
id: Statistik

en: Block
id: Blok

en: Client ID
id: ID Klien

en: Custom
id: Tersuai

en: Today
id: Hari ini

en: Yesterday
id: Kemarin

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Date range
id: Rentang tanggal

en: nodes
id: node

en: Last week
id: Pekan lalu

en: Last year
id: Tahun lalu

en: Dashboard
id: Dasbor
