Google Analytics Reports (4.0.1) - en to cy translation catalogue (25 entries)

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Date
cy: Dyddiad

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: type
cy: math

en: Contains
cy: Yn cynnwys

en: Does not contain
cy: Ddim yn cynnwys

en: Is less than
cy: Mae'n llai na

en: Is less than or equal to
cy: Yn llai nag neu yn hafal i

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Is greater than or equal to
cy: Mae'n fwy nag neu'n hafal i

en: Is greater than
cy: Mae'n fwy nag

en: Is not equal to
cy: Nid yw'n hafal i

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau

en: @min and @max
cy: @min a @max

en: contains
cy: yn cynnwys

en: Google Analytics
cy: Dadansoddiad Gwgl

en: exposed
cy: agored

en: Min
cy: Isafswm

en: And max
cy: Ac uchafswm

en: And
cy: Ac
