Google Analytics Reports (4.0.1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: value
id: nilai

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Statistics
id: Statistik

en: type
id: tipe

en: Contains
id: Mengandung

en: Does not contain
id: Tidak mengandung

en: Is less than
id: Kurang dari

en: Is less than or equal to
id: Kurang dari atau sama dengan

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is greater than or equal to
id: Lebih besar atau sama dengan

en: Is greater than
id: Lebih besar dari

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Users
id: Pengguna

en: Filters
id: Filter

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: @min and @max
id: @min dan @max

en: contains
id: mengandung

en: About
id: Tentang

en: exposed
id: terekspos

en: And max
id: Dan mak

en: And
id: Dan

en: Default display options
id: Opsi tampilan default
