Google Analytics Reports (4.0.1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: value
ja: 値

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Date
ja: 日付

en: Settings
ja: 設定

en: Statistics
ja: 統計

en: type
ja: タイプ

en: Contains
ja: 含む

en: Does not contain
ja: 含まない

en: Is less than
ja: より小さい

en: Is less than or equal to
ja: ～以下

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is greater than or equal to
ja: ～以上

en: Is greater than
ja: より大きい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: Display options
ja: ディスプレイオプション

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Users
ja: ユーザー

en: Filters
ja: フィルター

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Male
ja: 男性

en: Female
ja: 女性

en: @min and @max
ja: @min と @max

en: contains
ja: 含む

en: About
ja: アバウト

en: regex
ja: 正規表現

en: Google Analytics
ja: Google アナリティクス

en: exposed
ja: 表示

en: <
ja: より小さい

en: <=
ja: 同じかより小さい

en: >=
ja: 同じかより大きい

en: >
ja: より大きい

en: Min
ja: 最小

en: And max
ja: および最大

en: And
ja: および

en: Default display options
ja: デフォルトのディスプレイオプション
