Google Analytics Reports (4.0.1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Date
pt: Data

en: Settings
pt: Definições

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Contains
pt: Contém

en: Does not contain
pt: Não contém

en: Is less than
pt: É inferior a

en: Is less than or equal to
pt: É menor ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: Display options
pt: Opções de exibição

en: Users
pt: Utilizadores

en: Filters
pt: Filtros

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: @min and @max
pt: @min e @max

en: contains
pt: contém

en: About
pt: Sobre

en: exposed
pt: expostos

en: And max
pt: E máx

en: And
pt: E
