Google Analytics Reports (8.x-3.3) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: value
hi: मान

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: type
hi: प्रकार

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Contains
hi: मे हैं

en: Does not contain
hi: शामिल नहीं है

en: Is less than
hi: से छोटा

en: Is less than or equal to
hi: से छोटा या समतुल्य

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is greater than or equal to
hi: बड़ा या बराबर

en: Is greater than
hi: से बड़ा

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: Display options
hi: प्रदर्शन विकल्प

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: @min and @max
hi: @min और @max

en: contains
hi: शामिल हैं

en: About
hi: के बारे में

en: And
hi: और
