Google Calendar Import (8.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: View
tr: Görüntüle

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Done
tr: Tamam

en: Page
tr: Sayfa

en: Never
tr: Asla

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Location
tr: Konum

en: Authored by
tr: Yazan

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Missing
tr: Kayıp

en: Changed
tr: Değişti

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Synchronize
tr: Eşitle

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
