Google Calendar Import (8.x-2.1) - en to am translation catalogue (17 entries)

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: View
am: ትይታ

en: Page
am: ገጽ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር
